Ne Yapmalı?  • TEMA Vakfı çalışmalarımıza gönüllü destek vermek için ise http://temsilciharitasi.tema.org.tr 'den size en yakın il temsilcisi ya da ilçe sorumlusu ile iletişime geçebilirsiniz.
  • Aşağıdaki dilekçe örneğini doldurarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı iletebilirsiniz:
            T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Eskişehir Yolu 9. Km Lodumlu / ANKARA
Telefon : 0312 287 33 60 (PBX)
Faks : 0312 287 72 66Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
Tarım Reformu Genel Müdürlüğü
                          ANKARA

Konya Kapalı Kapalı Havzası, Çanakkale Biga, Karaman Ovası, Eskişehir Alpu ve Trakya gibi tarım alanlarında ve çevresinde kömür ocakları ve kömürlü termik santrallerin yoğunlaşmasının tarımsal alanlarımızın ve çiftçilerimizin geleceğini ve dolayısıyla gıda güvenliğimizi tehdit ettiği kaygısını taşıyorum. Çünkü kömür madenciliğinin ve kömürlü termik santrallerin toprak ve su varlıklarımıza, tarımsal üretim ve verime çok ciddi olumsuz etkileri bulunuyor.
Gelişen ve gittikçe maliyeti ucuzlayan teknoloji sayesinde enerji üretimi için kömüre mecbur değiliz. Rüzgar ve güneş enerjisi gibi doğa dostu uygulamalar bulunuyor ve bu uygulamalar gittikçe ucuz hale geliyor. Ayrıca ülkemizde % 27 oranında enerji verimliliği ve tasarrufu olanağı da var. 
Bu nedenlerle geleceğimiz ve gıda güvencemiz için kaygı duyan bir vatandaş olarak Bakanlığınızdan tarım alanlarında kömür ocakları ve kömür santrallerinin kurulmasına izin vermemesini talep ediyorum.

Saygılarımla,


İsim, Soyisim:

TC Kimlik No:

Telefon:

E-posta:

İl/ ilçe:

Tarih:

İmza:Yorumlar